DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dermatorollerová mezoterapie

 

http://www.estheticline.cz/redim/360x360/13c3c6ecfee75bb374303f374c1bde1e/10.jpgMezoterapie není jen metodou prováděnou jehlou, i když původně to tak bylo. V nedavné době se objevil válec osazený plnými ostrými jehlicemi pomoci kterých také můžeme provádět zpevňující mezoterapii pokožky.

Dermaroller je pohyblivý válec pokrytý 192 velmi ostrými a tenkými mikrojehlicemi vyrobenými z chirurgické oceli. Průměr jehlic je 0,07-0,2 mm. K jejich výrobě dochází při teplotě -60°. Během ošetření ZGTS TM Rollerem dochází k proniknutí mikrojehel skrze vrchní vrstvu pokožky a tím se vytvářejí mikrokanálky. Mikrokanálky, jsou-li řádně soustředěny v epidermisu, způsobují lokální propíchnutí a krvácení. Výsledkem je mobilizace hojivých faktorů, které výrazně zvyšují produkci kolagenu a elastinu. Do mikrokanálku se pak může aplikovat potřebná pro ošetření konkrétního problému látka.

Účinky a indikace

·         Modelování postavy a modelace obličeje – omlazovací, hydratační, vypínací ošetření

·         Redukce celulitidy a nerovností pokožky

·         Obnovení správného napnutí pokožky

·         Vyhlazení hlubokých a odstranění jemných vrásek

·         Údržba pokožky v oblasti očního okolí, horních víček, koutku úst a na tvářích, což způsobuje mnohem mladistvější vzhled

·         Redukce jizev a strií

·         Zlepšení barvy pleti

·         Pomáhá při léčbě akné

·         Prevence vypadávání vlasů

·         Formováni uvolněné pleti po ztrátě váhy, po těhotenství a kojení

Výhody požívaní

·         Léčba je zcela přirozená

·         Může být používán jak lékaři, tak kosmetičky

·         Nezpůsobuje poškození pokožky

·         Může být používán i na tenkou pokožku

·         Poskytuje výborné výsledky srovnatelné s laserovým ošetřením

·         Může být používán v místech nepřístupných pro laser a další přístroje

Způsob použití

Kanálky jsou na pokožce v průběhu jedné až maximálně dvou hodin, což je dostatečný čas pro aplikací přípravku. Takového výsledku nelze dosáhnout běžnou aplikací přípravku na povrch pleti.

Ošetření trvá 5 -20 minut v závislosti na rychlosti aplikace a velikosti ošetřené plochy. Před a po zákroku se může použít sterilní vyživující přípravek nebo jiný léčivy preparát, který se vstřebá do pokožky. Ošetření se provádí 1-2x týdně. Po ošetření by se pokožka neměla vystavovat UV záření a ošetřená osoba by se měla vyhnout nadměrnému pocení. Ošetření přecitlivělé pokožky je třeba opakovat až po návratu pokožky do normálního stavu.

Délka jehel

0.2 mm

0.5 mm

1.0 mm

1.5 mm

2.0 mm

Regenerace buněk

x

       

Zlepšení stavu pokožky

x

x

     

Vyhlazování vrásek

 

x

     

Snížení hyperpigmentace

 

x

x

   

Cellulitida

 

x

x

 

x

Aplikace kosmetického preparátu

x

x

     

Zmenšení pórů

 

x

     

Strie

 

x

x

x

 

Alopecie

x

       

DŮLEŽITÉ:

·         Můžete zaznamenat zarudnutí a podráždění způsobené mechanickým poškozením, které mizí do 1 ~ 2 hodin.

·         Pokud po ošetření pokožky se ukazuji přecitlivělé reakce - přestaňte váleček používat. Vždy se poraďte s lékařem před použitím.

·         Váleček uschovávejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

·         Po každém použití je třeba ZGTS TM Roller mechanicky vyčistit a umýt s tekutým dezinfekčním virucidním prostředkem. Následně je nutné Dermatoroller vysterilizovat běžným postupem pro sterilizaci nářadí.

·         ZGTS TM Roller uschovávejte v nádobě, která chrání valeček před mechanickým poškozením a znečištěním.

·         Produkt je určen pro kosmetické salony a kosmetické ordinace. ZGTS TM Roller je před prvním použitím pre-sterilizovaný a je schválen FDA.

Vrásky

Vrásky jsou především příznakem stárnutí pokožky a ztráty elastinu a kolagenu. S uplynutím času, množství těchto látek se snižuje a způsobuje tvorbu vrásek. Obsah kolagenu v kůži klesá asi o 1% s každým rokem života. Pojivé tkáně se hroutí, a pokožka ztrácí svůj tvar a pevnost.

Aplikace ZGTS TM Roller pro vyhlazení vrásek přinesly výsledky podobné mezoterapii a mikrodermabrázi. Propichováni kůže mikrojehlicemi vede ke zvýšení průtoku krve v kůži a stimulaci fibroblastů pro syntézu kolagenu a elastinu. Každá následná léčba postupně vyhlazuje vrásky.

Strie

Nejběžnější příčinou strií je těhotenství. U 75% - 90% žen se rozvijí strie během těhotenství, náhlých změn v tělesné hmotnosti nebo jiných faktorů jako jsou hormonální změny. Nejčastěji se vysykují na hýždích, břichu, stehnech a prsech. Jedním z nejúčinnějších způsobů odstranění strií je použití ZGTS TM Rolleru.

V závislosti na stupni a rozsahu viditelnosti strií se doporučuje použít válec s jehlicemi o délce 0,5 mm 1 mm, nebo dokonce 1,5 mm.

Povrchové ošetření stejnými látkami nepřináší bohužel skoro žádné výsledky, léčebná látka se musí dostat přímo do pokožky. Je třeba připomenout, že strie jsou tvořeny na úrovni dermis a jejich vznik je spojen s poruchou funkcí fibroblastů - buněk, které jsou odpovědny za výrobu elastinu a kolagenu. Pro stimulaci produkce kolagenu působí propichování pokožky jako kombinace mikrodermabrazové a mezoterapeutické léčby.

Celulitida

Ošetření pomocí ZGTS TM Roller je účinné rovněž proti celulitidě. ZGTS TM Roller výrazně zlepšuje účinnost přípravků v boji proti „pomerančové kůži“. Celulitida je nesprávné rozložení tuku v podkoží, takže účinky léčby by se měly dostat až do dermisu, a ne jen na povrch pokožky.

V závislosti na stupni celulitidy se doporučuje použít vhodně dlouhé jehlice:

Délka jehlic

Stupeň celulitidy

Popis celulitidy

0,5 mm

1. stupeň

nízká začínající celulitida, viditelná pouze při kompresním testu stlačením pokožky mezi prsty nebo při chůzi a sezení.

1,0 mm

2. stupeň

v poloze vleže jsou viditelné malé nerovnosti na kůži

1,5 mm

3. stupeň

v libovolné poloze jsou viditelné silné vrstvy buněk tuku

2,0 mm

4. stupeň

celulitida je viditelná na první pohled, kůže je studená, dochází k častým otokům, při vtlačení prstu se kůže nevyrovnává zpět.

Alopecie

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat proti vypadávaní vlasů je zajištění odpovídajících živin do vlasové pokožky pomocí válce osazeného jehlicemi. Tato metoda je podobná mezoterapii a je vhodná zejména při ztrátě či oslabení vlasů způsobených např. špatnou stravou, stresem a špatným krevním oběhem, stejně jako v androgenetické alopecie. Látky dodávané pokožce hlavy (minoxidil, oligoelementy, organický křemík, vitamíny či anti-aging preparáty, vitamíny, minerály, nukleové kyseliny) brání vypadávání vlasů a stimulují jejích růst. Čím dříve se tato metoda bude použita, tím lepších výsledků lze dosáhnout. Tato léčba ZGTS TM Rollerem je velice populární, protože intradermální zavedení účinných látek má za následek rychlé a viditelné efekty revitalizace, což zaručuje velkou spokojenost pacientů.

Akné, jizvy

Jizvy, zejména po akné, jsou obzvláště nepříjemné. Jizvy na tváři způsobují mnohým lidem depresivní náladu, ztrátu společenské aktivity a stratu sebejistoty.

Všechny jizvy, včetně jizev po akné by měly být ošetřeny a odstraněny na co nejranějším stadiu. Existuje několik účinných metod léčby jizev. Jedním z nich je ošetření pleti ZGTS TM Rollerem, který působí jako kombinace mikrodermabraze a mezoterapii.

Primárním úkolem ZGTS TM Rolleru zde je odstranit odumřelé buňky a uvolnit spojení mezi nimi (korneodesmosomy), taky je potřebná stimulace živých vrstev kůže. To vede ke zvýšení průtoku krve v pleti a k syntéze kolagenu a elastinu stimulací fibroblastů. Každá následná léčba postupně viditelně snižuje zjizvení.

V závislosti na věku a stupni jizvení, můžete použít válec s jehlicemi o délce 0,2 mm, 0,5 mm, 1 mm.